۱۳۹۷/۰۷/۰۹
سید کمال پاک فطرت مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در نشست صمیمی با کارشناسان عمرانی فرمانداری های استان گفت:

استانداری و تمام فرمانداری ها به عملکرد عمرانی خود افتخار می کنند و به آن می بالند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، پاک فطرت مدیرکل این دفتر در جلسه ای که با حضور کارشناسان عمرانی فرمانداری های استان برگزار شده بود ضمن تشکر از فعالیت های آنان گفت: انتظار ما در استانداری فارس از شما دقت لازم و نظارت دقیق تر برروند اجرایی کارهای عمرانی دهیاری ها از جمله انتخاب پیمانکاران، عقد قراردادها، تفاهم نامه ها و نظارت بر انجام پروژه های دهیاری ها و نیز نظارت عالیه بر پروژه های دستگاه ها می باشد.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، پاک فطرت مدیرکل این دفتر در جلسه ای که با حضور کارشناسان عمرانی فرمانداری های استان برگزار شده بود ضمن تشکر از فعالیت های آنان گفت: انتظار ما در استانداری فارس از شما دقت لازم و نظارت دقیق تر برروند اجرایی کارهای عمرانی دهیاری ها از جمله انتخاب پیمانکاران، عقد قراردادها، تفاهم نامه ها و نظارت بر انجام پروژه های دهیاری ها و نیز نظارت عالیه بر پروژه های دستگاه ها می باشد.
وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه دقت در هزینه کرد صحیح و نظارت بر انجام درست پروژه ها باعث جلوگیری از مشکلات احتمالی بعدی می‌شود بیان داشت: ماهیت اصلی اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری برگزاری کلاس های توجیهی و آموزشی به علاوه تقسیم تسهیلاتی است که دولت ارائه کرده و نظارت از طریق شما در خصوص موارد عمرانی صورت میپذیرد. دفتر امور روستایی خواستار نظارت هرچه دقیق تر و بیشتر شما و مجموعه همکارانتان در مورد تسهیلات ارائه شده برای انجام پروژه ها از جانب این دفتر به شهرستان ها میباشد. ما نیز بر این نکته واقف هستیم که امکانات و ابزارهای لازم در شهرستانها شاید در سطح مطلوب موجود نباشد و تعداد ماموریت های محوله بعضا بسیار زیاد است اما می طلبد که شما ساز و کارهای لازم برای نظارت خوب و دقیق تر را بیندیشید و کمی و کاستی ها را به ما متذکر شوید تا از طریق فرمانداران یا مسئولان ذیربط پیگیری کنیم هدف این دفتر استفاده ی تمام و کمال از ظرفیت‌های خوب شما که متخصص در این زمینه ها  هستید می باشد.
مدیرکل دفترامور روستایی و شوراهای استانداری فارس ادامه داد: با شناختی که شما در مجموعه فرمانداری ها از  دهیاران و دهیاری ها دارید افراد نخبه آنها را به این دفتر معرفی کنید. نکته حائز اهمیتی که وجود دارد و صورت گرفته به دلیل عدم اطلاع رسانی و عدم آگاهی مناسب یا عدم دانش لازم در شوراها و دهیاری ها است که یک مسابقه آسفالت راه افتاده بود که متاسفانه هنوز هم ادامه دارد و بسیاری از دهیارانی که به این دفتر مراجعه می‌کنند نگاهشان فقط این است که یک معبریا کوچه را آسفالت کنند، غافل از اینکه اصالت روستا و دهیاری به این نیست البته مشکل از عدم آگاهی دهیاران نسبت به وظایف خودشان است که نیاز است شما عزیزان با توجه به وضعیت منطقه، اقلیم و نیازهای آن ها وظایف این دهیاران زحمتکش را به آنها متذکر شوید.
پاک فطرت در پایان ضمن تشکر دوباره از کارشناسان عمرانی فرمانداری های سطح استان گفت: کارشناسان فنی به هیچ عنوان جنبه نظارتی خودشان را در شهرستانها فراموش نکنند و حتماً به این قضیه توجه داشته باشید که بخش عمده‌ای از بیت المال این مردم دست شماست و کوچکترین قصور سهوا یا عمدا باعث از بین رفتن بخش عمده ای از آن می شود  من از کارشناسان این دفتر خواهشمندم که نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما همکاران را کتبا تاحصول نتیجه  به بنده منتقل کنند تا بتوانیم از ظرفیت و تخصصی که شما عزیزان دارا هستید استفاده کنیم چون ما معتقدیم بازوی عملکردی عمرانی ما در شهرستان ها و فرمانداری ها شما عزیزانید. تابلوی عملکردی یک استانداری و فرمانداری معاونت عمرانی آن است که اقدامات آن قابل مشاهده میباشد و خط کش روی ان میگذارند و به راحتی قابل ارزیابی است ولی در حوزه‌های دیگر شاید به این میزان و وضوح نتوانند اندازه گیری شوند اما تمام اقدامات شما قابل روئیت برای مردم است. ما همچنین مفتخریم که استانداری و تمام فرمانداری های سطح استان، به عملکرد عمرانی خود می بالند و این دلیلی بر اهمیت و تلاش‌های  یک به یک شما میباشد.


منبع : دفتر امور روستایی و شوراها

کد خبر : 69072
تعداد بازدیدها : ۲۶۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است