۱۳۹۷/۰۷/۰۶
مدیرکل امور روستایی استانداری فارس اعلام کرد:

پرداخت ۳۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به روستائیان فارس

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: سال گذشته بالغ بر ۳۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال ویژه روستائیان در استان فارس توسط بانک عامل پرداخت شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: سال گذشته بالغ بر 380 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال ویژه روستائیان در استان فارس توسط بانک عامل پرداخت شده است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سید کمال پاکفطرت سه شنبه 3 مهر در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته 88 طرح اشتغالزای روستایی به بانک عامل (سینا) معرفی و از این تعداد، به 52 طرح مبلغ 380 میلیارد ریال تعلق گرفت.
او با بیان اینکه پرداخت تسهیلات سایر طرح‌های مصوب مراحل اقدام را طی می کند، گفت: با توجه به اینکه جذب 100 درصدی تسهیلات اشتغال باعث افزایش سهم استان و تخصیص مشوق‌های مختلف نیز خواهد شد، از فرمانداران خواسته شده که رویکرد بهتری به این امر داشته باشند.
پاکفطرت گفت: باید فرمانداران با رویکرد تخصیص تسهیلات به طرح‌های اشتغال زا و نوآورانه و اولویت تکمیل زنجیره تولید اقدام لازم برای فراهم شدن مقدمات جذب تسهیلات را فراهم کرده و با جدیت و تلاش مضاعف این موضوع را پیگیری کنند.
او گفت: استان فارس از استان‌های موفق در جذب اعتبارات سال‌های 95 و 96 در کشور بوده است؛ به طوریکه با جذب این تسهیلات برای 614 نفر به شکل مستقیم اشتغال ایجاد کرده‌ایم.
پاکفطرت گفت: سهم فارس در سال 97 مبلغ 250 میلیارد ریال تعیین شده و بانک سینا به عنوان بانک عامل انتخاب شده است؛ دستگاه‌های اجرایی نیز موظف شده‌اند که تا 10 مهرماه طرح‌های اشتغالزای مورد نظر خود را به کمیته فنی اشتغال و واحد سرمایه‌گزاری اداره کل امور روستایی و شوراها معرفی کنند.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: نتیجه عینی این اقدامات علاوه بر افزایش درآمد روستائیان، رشد جمعیت روستایی در برخی مناطق فارس بوده است؛ حال آنکه شاهد کاهش جمعیت روستاییان در کشور هستیم.
وی در رابطه با اشتغال‌زایی در روستاها به انعقاد تفاهمنامه‌های مختلف برای ارائه تسهیلات اشاره و بیان کرد: با عنایت به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه اقتصادی روستاها باید برای جذب اعتبارات اشتغالزایی روستایی در راستای رونق اقتصادی روستاها تلاش کنیم.
پاکفطرت از تصویب اعتبارات بانک سینا در ارتباط با تسهیلات اشتغال روستایی خبر داد و با قدردانی از مسئولان و دست اندرکاران این موضوع، گفت: در راستای ضرورت اجرای قانون حمایت از اشتغال پایدار روستایی، از محل صندوق توسعه ملی در سال ۹۶ مبلغ ۳۶۰۰ میلیارد ریال تخصیص یافت.
وی تاکید کرد که دستگاه‌های اجرایی موظف هستند طرح‌های اشتغالزای روستایی را برای تصویب در کمیته فنی و معرفی به بانک، از طریق سامانه کارآ به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی کنند.
پاکفطرت از بخشداران خواست با همکاری و حمایت از دهیاری‌ها و شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها برای جذب سرمایه گذار و ایجاد درآمد پایدار و رونق اقتصادی در روستاها بکوشند.


منبع : دفتر امور روستایی و شوراها

کد خبر : 69018
تعداد بازدیدها : ۱۷۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است