۱۳۹۷/۰۶/۰۲
همزمان با آغاز هفته دولت؛

برپایی نمایشگاه توانمندی‌های روستایی و عشایری در شیراز

سید کمال پاک فطرت روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران تقویت اقتصاد روستاییان، توسعه اشتغال روستایی و شناساندن کارآفرینان برتر در حوزه اشتغال روستایی را از اهداف برگزاری نمایشگاه فوق عنوان کرد.

نخستین نمایشگاه توانمندیهای روستایی و عشایری روز پنجشنبه با حضور استاندار فارس در محل ضلع شرقی پارک آزادی شیراز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس؛ سید کمال پاک فطرت روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران تقویت اقتصاد روستاییان، توسعه اشتغال روستایی و شناساندن کارآفرینان برتر در حوزه اشتغال روستایی را از اهداف برگزاری نمایشگاه فوق عنوان کرد.

سید کمال پاکفطرت مدیر کل امور روستایی استانداری فارس اضافه کرد: نمایشگاه توانمندی های روستایی و عشایری استان در محل ضلع شرقی بوستان آزادی و با مشارکت اداره کل امور روستایی استانداری فارس به معرفی توانمندیها و محصولات تولیدی روستایی و عشایری استان خواهد پرداخت.

پاک فطرت گفت: ۱۵ شهرستان استان در قالب ۲۶ غرفه همراه با دستگاه های اجرایی استان در این نمایشگاه حضور دارند. همچنین ۳ سیاه چادر و یک خانه روستایی ایجاد شده است و این خانه روستایی با هدف آشنایی هر چه بیشتر و ملموس‌تر مردم با زندگی روستایی در این نمایشگاه ساخته شده است.

وی همچنین گفت: در این نمایشگاه بخشی نیز بعنوان نمادین به خانه روستایی و همچنین ایل نمادین با اِلمان های روستایی و چادرهای عشایری اقوام مختلف فارس و نحوه زندگی آنها در نظر گرفته است.

مدیرکل امور روستایی استانداری فارس گفت: در این نمایشگاه بخشی نیز با عنوان محوطه مراسم آئینی و بازی و موسیقی های بومی و محلی ایجاد شده است که یک فضای جداگانه به همراه سِن جهت ارائه نمایش های ورزشی و بازی های محلی و برگزاری مراسم های آئینی می باشد.

وی؛ غرفه گلیم بافی و گبه، غرفه زیور آلات و انگشترسازی، غرفه معرق روی چوب، غرفه سفال گری، غرفه تولید و بافت گیوه، غرفه رشد و توسعه کارآفرینی زنان روستایی، غرفه صنایع دستی، را از جمله غرفه های موجود در این نمایشگاه ذکر کرد.

گفتنی است؛ نخستین نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر فارس از ۲ شهریور لغایت ۸ شهریور ماه همزمان با آغاز هفته دولت به مدت ۶ روز از ساعت ۹ الی ۲۳ جهت بازدید علاقمندان دایر است.
خبر: احسان سمیع زاده


منبع : D-Roostaee.farsp.ir

کد خبر : 68554
تعداد بازدیدها : ۱۸۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است