۱۳۹۷/۰۵/۲۲
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری فارس:

هر خانه یک کارکاه و هر روستا یک کارخانه است

سید کمال پاکفطرت مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در کارگاه آموزشی دهیاران شهرستان شیراز بیان داشت: باید اقتصاد روستایی را یه سمتی هدایت کنیم که هر خانه را یک کارگاه و هر روستا را یک کارخانه بتوان دید.

سید کمال پاکفطرت مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در کارگاه آموزشی دهیاران شهرستان شیراز بیان داشت: باید اقتصاد روستایی را یه سمتی هدایت کنیم که هر خانه را یک کارگاه و هر روستا را یک کارخانه  بتوان دید.

پاکفطرت مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در کارگاه آموزشی دهیاران شهرستان شیراز گفت: برگ موفقیت مجموعه ما آموزش درست و به موقع بوده و در آینده در سطوح بالاتری اتفاق خواهد افتاد.
ظرفیت شهرستان شیراز از بسیاری از استان های کشور بالاتر بوده و انتظار من از دهیاران این است که خارج از چهارچوب ذهنی خود، فراتر از بحث روستایی با خلافیت و توانمندی های بالا کار کنند تا نه تنها روستا بلکه کشور به سمت تعالی پیش برود.
وی با بیان این که متاسفانه دهیاری های ما کارکرد، رشد و پیشرفت روستاها را مختص فعالیت های عمرانی میبینند گفت دهیاری ها باید به فکر رشد پیشرفت روستاها باشند و باید روستا با نگاه های مختلف متحول شود ما مختصا به دنبال ساخت و ساز در روستاها نیستیم بلکه به دنبال پیشرفت و تعالی روستایی از هر نظر هستیم. دهیاران ما از شایستگی و صلاحیت بالایی برخوردارند ما به دنبال ظهور این امور در مقام عمل هستیم.

پاکفطرت در ادامه افزود: به اکثر روستاهای شهرستان شیراز سرکشی کردم و پای درد و دل مردم و دهیاران نشسته ام، دهیاران مانند شهرداران هستند اما در بخش کوچک تر انتظار من از دهیاران حرکت به سمت کسب درامد پایدار است؛ فلسفه حضور دهیاران این بود که با همکاری و تعامل با مردم باعث آبادانی شوند ما به دنبال تحول روستاها و پیشرفت روزافزون آنها هستیم.

وی با تاکید بر مشارکت مردم در امور روستاها خواستار توجه هرچه بیشتر به توسعه گردشگری و جذب گردشگران برای افزایش درامدزایی در روستاها شد. 
در ادامه کارگاه فرماندار شهرستان شیراز ضمن تشکر از اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس از برگزاری این گونه کلاس ها بیان داشت اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس باید شرح وظایف ذیحسابان، دهیاران و شوراها را برای آنها تشریح و این موضوع را صورتجلسه کنند و برای اطمینان از فراگیری آموزش ها از آنان آزمون گرفته شود تا مطمئن شوند که تمام آنها بر وظایف خود اشراف کامل را دارند. 
وی با بیان این که اکثریت اعضای شوراها، ذیحسابان و دهیاران تفکیک وظایف را نمی دانند و از قوانین اطلاع کافی ندارند گفت: همین موضوع باعث ایجاد مشکلات عدیده ای در این حوزه شده است و گزارش ها و شکواییه های متعددی از دخالت شوراها در امور دهیاری ها در حوزه های روستایی به فرمانداری شیراز ارجاع می شود در صورتی که شوراها تنها حق نظارت بر امور دهیاری ها و مصوبات را دارند اما حق دخالت در این زمینه ندارند. 

سمیع زاده؛ روابط عمومی اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس


منبع : D-Roostaee.farsp.ir

کد خبر : 68446
تعداد بازدیدها : ۱۲۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است